Kaip TEISINGAI rizikuoti ir gauti pelną?

Pats svarbiausių faktorius, lemiantis, ar Tau pavyks uždirbti, ar ne, esi TU PATS. Viena didžiausių klaidų, kurias daro pradedantieji treideriai, yra noras kuo daugiau uždirbti čia ir dabar, rizikuojant net ir tuo kapitalu, kuriuo rizikuoti nederėtų… Tik teisingas kapitalo valdymas apsaugos Jūsų kapitalą ilgą laikotarpį ir leis prekiauti Jums daug ramiau ir labiausiai sumažins nuostolių dydį, kuri yra neatskiriama prekybos dalis. Taigi,

kaip PROTINGAI rizikuoti ir gauti pelną?

Nuostoliai yra neatskiriama prekybos dalis. Kaip padaryti, kad jie būtų minimalūs? Teisingas kapitalo valdymas koncentruojasi į tai, kad jūsų nuostoliai būtų nedideli, o potencialus pelnas didesnis. Tokioje situacijoje jūs galite pralaimėti didžiąją dalį savo sandorių, bet vis tiek uždirbti pelną.

Statistika rodo, kad maksimali rizika, kurią gali sau leisti patyręs treideris viename sandoryje, yra 5%  nuo bendro kapitalo. Investuotojas, rizikuodamas 25% nuo viso savo investicinio portfelio viename sandoryje, labai greitai gali prarasti visą savo investicinį portfelį per keletą nuostolingų sandorių. Keletas nuostolingų sandorių iš eilės yra tai kas įvyksta gana dažnai net su labiausiai patyrusiais treideriais. Tai klaida, kai per labai trumpą laiką norima uždirbti labai didelę sumą. Gobšumas- didžiausias treiderio priešas.

Teisingas kapitalo valdymas yra grindžiamas tokia taisykle: stabilus investavimas su maža rizika. Taigi, kiek rizikos galima sau leisti.

A variantas: 5/15

-Vienas sandoris ne didesnis kaip 5% viso turimo kapitalo;

-Visų tuo metu sudarytų sandorių suma ne didesnė kaip 15 % viso turimo kapitalo

Pavyzdžiui: jeigu investuotojo sąskaitoje yra 10.000$, tai viename sandoryje jis maksimaliai gali sau leisti rizikuoti 5%, tai yra daugiausiai 500$. O visų atidarytų sandorių suma turi neviršyti 1500$.

B variantas: 10/30

-Vienas sandoris ne didesnis kaip 10% viso turimo kapitalo;

-Visų tuo metu sudarytų sandorių suma ne didesnė kaip 30 % viso turimo kapitalo

Labiau patyrę treideriai gali sau leisti rizikuoti iki 10% viename sandoryje ir iki 30% nuo viso portfelio.

Pavyzdžiui: jeigu investuotojo sąskaitoje yra 10.000$, tai viename sandoryje jis gali sau leisti rizikuoti daugiausiai 1.000$, o nuo viso investicinio portfelio maksimaliai 3.000$.  Jei investuotojas vienu metu rizikuoja 1.000$ viename sandoryje, tai vienu metu jis gali atidaryti dar du papildomus sandorius po 1.000$ . Jo rizika bus 30% nuo viso investicinio portfelio.

Apskritai variantas 10/30 yra laikomas pačiu didžiausiu rizikos lygiu, kuris dar yra rekomenduojamas.

Pradedančiam prekiautojui geriausia laikyti 5/15 varianto.